2018 Band of America Grand National Championships
Nov 8-10
Indianapolis, IN

Thursday, November 8 - PRELIMS

All times local to venue and subject to change.

7:45 AMProsper (TX)
8:00 AMCollinsville (IL)
8:15 AMNordonia (OH)
8:30 AMBourbon County (KY)
8:45 AMRussell (KY)
9:00 AMBlackhawk (PA)
9:15 AMWoodford County (KY)
9:30 AMNew Philadelphia (OH)
9:45 AMChesapeake (OH)
10:00 AMLakota East (OH)
10:15 AMCampbellsville (KY)
10:30 AMIndian Hill (OH)
10:45 AMMilford (OH)
11:00 AMRockford (MI)
11:15 AMNortheastern (OH)
11:30 AMBREAK
11:45 AMCentral Hardin (KY)
12:00 PMNorth Hardin (KY)
12:15 PMWilmington (OH)
12:30 PMLarry A. Ryle (KY)
12:45 PMRockwood Summit (MO)
1:00 PMCary Senior (NC)
1:15 PMArchbishop Alter (OH)
1:30 PMFather Ryan (TN)
1:45 PMLogan Elm (OH)
2:00 PMNorton (OH)
2:15 PMPlymouth-Canton Educational Park (MI)
2:30 PMNorthmont (OH)
2:45 PMHamilton (OH)
3:00 PMGreenon Jr./Sr. (OH)
3:15 PMGreen Hope (NC)
3:30 PMTroy (OH)
3:45 PMCarroll (OH)
4:00 PMLake Park (IL)
4:15 PMDobyns-Bennett (TN)
4:30 PMTippecanoe (OH)
4:45 PMJohn Hardin (KY)
5:00 PMNation Ford (SC)
5:15 PMCastle (IN)
5:30 PMLockport Township (IL)
5:45 PMO'Fallon Township (IL)
6:00 PMLakeland (MI)
6:15 PMPiqua (OH)
6:30 PMLake Hamilton (AR)
6:45 PMWilliam Mason (OH)
7:00 PMEXHIBITION - Tennessee State University
7:15 PMBREAK
7:30 PMAvon (IN)
7:45 PMLawrence Township (IN)
8:00 PMCenter Grove (IN)
8:15 PMAmerican Fork (UT)
8:30 PMHomestead (IN)
8:45 PMColumbus North (IN)
9:00 PMJenison (MI)
9:15 PMCarmel (IN)
9:30 PMWando (SC)
9:45 PMGreendale (WI)
10:00 PMAdair County (KY)
10:15 PMReeths-Puffer (MI)
10:30 PMAda (OH)
10:45 PMCenterville (OH)
11:00 PMMorton (IL)
11:15 PMCompetition Ends

Friday, November 9 - Prelims

All times local to venue and subject to change.

7:15 AMAvon (OH)
7:30 AMKennesaw Mountain (GA)
7:45 AMFranklin (TN)
8:00 AMNorth East (PA)
8:15 AMFort Mill (SC)
8:30 AMCamdenton (MO)
8:45 AMHardin Valley Academy (TN)
9:00 AMBentonville (AR)
9:15 AMHomestead (CA)
9:30 AMFred J. Page (TN)
9:45 AMBlue Springs (MO)
10:00 AMEXHIBITION - Tennessee State University
10:15 AMBREAK
10:30 AMTarpon Springs (FL)
10:45 AMIndependence (IA)
11:00 AMMustang (OK)
11:15 AMUrbana (MD)
11:30 AMFairborn (OH)
11:45 AMCabell Midland (WV)
12:00 PMCentral Crossing (OH)
12:15 PMDeSoto Central (MS)
12:30 PMBishop Fenwick (OH)
12:45 PMJenks (OK)
1:00 PMWalter E. Stebbins (OH)
1:15 PMBREAK
1:30 PMCasey County (KY)
1:45 PMSouth Point (OH)
2:00 PMGreenfield Central (IN)
2:15 PMNormal (IL)
2:30 PMSequoyah (TN)
2:45 PMLaquey (MO)
3:00 PMBroken Arrow (OK)
3:15 PMPanther Creek (NC)
3:30 PMWest Salem (OR)
3:45 PMChristian Academy of Louisville (KY)
4:00 PMPulaski County (KY)
4:15 PMTalawanda (OH)
4:30 PMMonrovia (IN)
4:45 PMEXHIBITION - Ball State University
5:00 PMMarian Catholic (IL)
5:15 PMUnion City (TN)
5:30 PMBellbrook (OH)
5:45 PMEast Clinton (OH)
6:00 PMMeade County (KY)
6:15 PMMilton-Union (OH)
6:30 PMMiamisburg (OH)
6:45 PMGoshen (IN)
7:00 PMWalled Lake Central (MI)
7:15 PMFishers (IN)
7:30 PMCarlisle (OH)
7:45 PMLewis Cass (IN)
8:00 PMSiegel (TN)
8:15 PMEXHIBITION - Michigan State University
8:30 PMPrelims Award Ceremony & Announcement of Semifinalists